Az immunrendszer működési hibái egyre több embernek, családnak keseríti meg az életét. A visszatérő, nehezen gyógyuló infekciók, az egyre gyakoribb autoimmun betegségek és a daganatos betegek számának drasztikus megugrása azt jelzi, hogy a testünket védő immunrendszer működése kisiklott vagy rossz vágányon halad.
Ebben a helyzetben jelent új megoldást a Transzfer faktornak nevezett, apró jelző molekula, melyet nagy mennyiségben az anya a szülés utáni órákban ad át utódjának, a kolosztrummal, hogy azok megtanítsák az immunrendszert az alapvető működésekre. A Transzfer faktorok szabadalmazott eljárásnak köszönhetően szájon át pótolhatóak és segítségükkel újraindítható, támogatható a gyenge immunrendszer. Jelentőségük azonban nem ér itt véget, mert segítségükkel felnőttkorban is újraéleszthető és helyes mederbe terelhető a kisiklott, zavarodottan működő védekező rendszer.
MIK AZOK A TRANSZFERFAKTOROK?
1949-ben Dr. Henry Sherwood Lawrence a világ egyik legkiválóbb immunológusa, a tuberkulózis kutatása során felismerte, hogy a betegséget átvészelt egyén fehérvérsejtjeiből kivont apró molekulákkal a védettség átvihető egy másik egyénre. Ezt a molekulát nevezte el átviteli faktornak, Transzfer faktornak, melyet felfedezőjéről Lawrence Faktornak is hívják a szakirodalomban. Mindez azonban ma nem volna akkora áttörés az immunrendszer problémáinak megoldására, ha Dr. Padock nés Dr. Wilson kutatásaikkal nem igazolják, hogy a Transzfer faktornak nevezett molekulák a szülő nő és emlősállatok kolosztrumában és a tojás sárgájában ugyanazok, azaz nem fajspecifikus anyagok. Az emberiség számára David Lisonbee biológus- kutató tette lehetővé a Transzfer faktorok pótlását azzal, hogy miután rábukkant Dr. Padock és Dr. Wilson szabadalmára, amelyben leírták a tehén kolosztrumból és a tyúktojás sárgájából történő Transzfer Faktor kivonását, a szabadalom birtokában azonnal cselekedett, vállalatot alapított és a Transzfer faktorokat kapszulákba csomagolva a világ minden tájára eljuttatta. Visszaadta a reményt, hogy az immunrendszer működése újraindítható, a külső-belső ártalmakkal történő védekezés helyreállítható.
HOGYAN MŰKÖDIK A TRANSZFER FAKTOR?
A születést követő 1-2 nap során az anyai emlőben termelődő kolosztrum számos biológiailag aktív
anyagot tartalmaz: köztük hormonokat, ellenanyagokat és ezeket az ominózus pár aminosavból álló Transzfer faktorokat is. Ezek az apró peptidek viszik át azt ősi tudást, amelyek, megtanítják az immunrendszer sejtes elemeinek a működést. Megtanítják felismerni és megkülönböztetni az idegent
a sajáttól, biztosítják ezzel önazonosságunk megőrzését. Megtanítják magát a védekezést, a válaszreakciót, amikor cselekedniük kell támadás esetén. Stimulálják, irányítják az immunrendszer működését és biztosítják az immunsejtek memória funkcióját.
Így védi az immunrendszer a szervezetet a külső betolakókkal szemben. A belső védelmi fronton pedig az immunrendszer távolítja el az elöregedett, elfajult sejteket, a mérgezőanyagokat, anyagcseretermékeket. Kiemelkedő jelentőségű a szabadgyökök elleni védekezésben, a sejteknépségének megőrzésében. Érthető, hogy az immunrendszer hibás működése komoly egészségkárosodást okoz.
Az a csecsemő, aki nem kapja meg az életesszenciát, a kolosztrumot, elmarad a fejlődésben és számos fertőzésen esik át, míg megérik az immunrendszere. Az immunrendszer rossz működése korai öregedésben és civilizációs betegségekben nyilvánul meg, mint az Alzheimer, Parkinson kór vagy a rák.
A túlműködő immunrendszert jelzi az allergiás reakció és amikor pedig irányt tévesztve, saját szövetei ellen indít támadást, akkor beszélünk autoimmun betegségről.
A transzfer faktorok támogatják az immunrendszert, segítenek a szabadgyökök elleni védekezésben, méregtelenítésben az öregedés és daganatos folyamatok elleni küzdelemben.