A pénteki közgyűlés kimondta azt, hogy Szabó Bálint méltatlanná vált a képviselői mandátumára, viszont a jog értelmezésében ő továbbra is képviselő maradt még. Járhat bizottsági ülésekre, ameddig más döntés nem születik, még a következő közgyűlésre is elmehet. Az ügyről Szabó Bálinttal beszélgetett a Szeged a Mindenem hírportál.
Szabó Bálint az üggyel kapcsolatban elmondta, hogy a jogi helyzet értelmezésében Szeged város jegyzője nyújtott segítséget. Martonosi Éva az Indexnek azt nyilatkozta, hogy a közgyűlés hiába fosztja meg a mandátumtól a képviselőt, ha ezt követően a döntés megtámadásra kerül. Ebben az esetben ameddig döntés nem születik, addig halasztó hatálya van, és Szabó Bálint gyakorolhatja képviselő jogait.
Miután látványosan megfosztottak képviselőségemtől, ezt követően Botka László személyesen intézkedett arról, hogy visszakapjam a szavazógépemet, és a méltatlanság kimondását követően részt vehettem az összes nyílt szavazásban
– hangsúlyozta.
A képviselő arra is kitért, hogy a közgyűlés után is zavartalanul dolgozhatott a városházi irodában.
Hozzátette, hogy a kézhezvételtől számított öt napon belül fordulhat bírósághoz, mellyel az első pár munkanapon élni is fog.
Az ügyben a bírósággal párhuzamosan a kormányhivatalhoz fordulok, mert álláspontom szerint a közgyűlés jogszerűtlen, SZMSZ – illetve önkormányzati törvényellenes volt. Ha a kormányhivatal ezt kimondja, a pénteki közgyűlés méltatlanságomra vonatkozó részét meg kell majd ismételni. Amikor zárt ülést rendel el az önkormányzati törvény, akkor annak a feltételeit meg kell teremtenie az önkormányzatnak. Ha ezt nem teremti meg, akkor az a zárt ülés jogszabályellenes.
– nyomatékosította.
Szabó Bálint végezetül úgy nyilatkozott, hogy mivel még önkormányzati képviselő, ezért a kötelességeit is fogja teljesíteni. Továbbra is várja azon szegediek megkeresését, akiknek olyan problémájuk van, amit orvosolni kell. A közgyűlésben értő fülekre találta azon javaslata, hogy a Bertalan híd mindkét lábánál 100-100 új parkolóhely legyen kialakítva, Felsővároson és Újszegeden egyaránt. Mivel sem Botka László, sem pedig Mihálik Edvin nem jut dűlőre az állami közútkezelővel, ezért Lázár János közlekedési miniszter segítségét kérte ez ügyben.