Személyes tanácsadással, workshopokkal, előadásokkal is várják az érdeklődőket az Őszi Karriernapokon a szegedi egyetemen. Aki részt vesz a rendezvényeken, megtanulhat például jó önéletrajzot írni, felkészülhet az állásinterjúkra és hasznos tanácsokat kaphat, hogy mit tegyen annak érdekében, hogy könnyen beilleszkedhessen egy új munkahelyen.
Október 5-9-ig személyes tanácsadásokra várják a hallgatókat hat, az álláskeresés köré szerveződő témában az SZTE Karrier Iroda munkatársai. A pályatervezés része az önismeret erősítése, a bizonytalanságok átbeszélése és feloldása, a későbbi elhelyezkedési kilátások feltérképezése, éppúgy, mint az extrémebb pályatervek kidolgozása és megalapozása, mint például a vállalkozói vagy a digitális nomád életforma.
Az állásbörzére készülve a hallgatók segítséget kapnak önéletrajzuk végleges formába öntéséhez, a stílusos megjelenéshez és fellépéshez, hogy a munkáltatók standjainál a legmegnyerőbb formájukat hozzák. Az érdeklődők a kiválasztási folyamat későbbi állomásaihoz is útravalót kapnak: a magyar és angol nyelvű interjúszimulációkból értékes munkáltatói visszajelzések, a bértárgyalási tanácsadásból hasznos praktikák nyerhetők ki! Mind a gyakornoki pozíciókat, mind az állást keresők sokat profitálhatnak a programokon való részvételből.
A sikeres álláskeresés a kapcsolatokon is múlik. Az SZTE Karrier Iroda workshopja segít a résztvevőknek tudatosabbá válni, önmagukat hitelesen képviselni, miközben újkeletű csatornákat és technikákat ismernek meg a sikeres networking jegyében.
Október 10-én a TIK kiállítási tere ad helyet az állásbörzével párhuzamosan zajló előadásoknak. Szó lesz arról, hogy hogyan befolyásolja a munka világát a felgyorsult technológiai fejlődés, mely területeket és hogyan érinti a változás, a mesterséges intelligencia.
Idén először angol nyelvű előadást is hoznak a szervezők, hogy a külföldi diákok is megismerhessék a munkáltatók által leginkább használt toborzási felületeket, a hatékony álláskeresési platformokat.
A felkészülést nagy mértékben támogatja, ha a jelentkezők tisztában vannak azzal, hogy milyen típusú interjúkkal találkozhatnak.
Ezt a témát a próbaidő alatti beilleszkedés kihívásai követik: mit tehetünk azért, hogy minél hamarabb eredményes, elismert tagjai lehessünk a munkahelyi közösségnek, hogy a munkahelyi kultúrával, a különböző generációkkal együttműködésben megtaláljuk a szakmai elégedettséget.
Végül az érdeklődők konkrét példákkal gazdagítva megtudhatják, milyen tényezőkön múlhat a vállalkozói lét sikeressége.