Változatlanul kevesebb a véradó a reméltnél Csongrád-Csanád vármegyében, bár némi javulás érezhető volt az elmúlt héten – tájékoztatta Sasvári Krisztina, a Magyar Vöröskereszt vármegyei igazgatója hétfőn a Szeged a Mindenem hírportált.

Elmondta, sok helyen a szezonális betegségek miatt csappant meg a létszám, de néhány kiemelten sikeres véradás javítani tudott a vármegyei eredményen. Ez a hét a karácsony előtti utolsó hét, így most még fontosabb, hogy aki egészséges és teheti, adjon vért, hiszen az életmentő műtétek az ünnepi időszakban sem állnak le!


December 11-e és december 17-e között 554 egészséges véradó nyújtotta segítő karját. A tervek szerint az elmúlt héten 575 véradóra lett volna szükség, így az elmúlt héten a visszaesés -4 százalék volt.

Hogy soha ne alakuljon ki vérhiány, a Magyar Vöröskereszt továbbra arra kér minden egészséges Csongrád-Csanád megyeit:

JÖJJÖN VÉRT ADNI!