Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés miatt eljárást indított a Szentesi Ügyészség a vásárhelyi Jovány-buszmutyi ügyében – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján Cseri Tamás.

A fideszes önkormányzati képviselő emlékeztetett: Márki-Zay Péter azt ígérte, hogy a Jovány busz szolgáltatása olcsóbb lesz, mint a Volánbuszé volt, ez azonban nem igaz. Éves szinten már 150-200 millió forintot fizet Vásárhely a tömegközlekedés kiszervezése miatt. Cseri Tamás hozzátette: jogi problémák is vannak Jovány Gyula megbízása körül.
Cseri Tamás hírportálunk megkeresésére elmondta, arra nem lát reményt, hogy a jelenlegi városvezetés visszahozná Hódmezővásárhelyre a Volánbuszt. Jelenleg két eljárás folyik, az egyikben a Volánbusznak van egy peres eljárása a várossal, magáról az elmaradt szolgáltatásokról ami 300 millió forint. A Volántól független eljárás a másik, amit a Szentesi Ügyészség hűtlen kezelés ügyében indított.
A képviselő arra is kitért, hogy azért is nem térhet vissza a Volánbusz, mert Márki-Zay Péter meg akarja tartani ezt a kampányfuvarosát. Nem tudható, hogy ez eljárásoknak mi lesz a vége, annak viszont nagyon örül, hogy a Szentesi Ügyészség mégiscsak elkezdett nyomozni. Márki-Zay eddig azt kommunikálta, hogy mindenki megállapította, hogy nem történt visszaélés és korrupció. Úgy néz ki, hogy ez mégiscsak nem igaz.