Újabb ingatlantól válna meg a szegedi önkormányzat. Ez derült ki abból az előterjesztésből, amit Kovács Tamás alpolgármester visz majd pénteken a közgyűlés elé.

Egész pontosan a Szegedi Közlekedési Kft. épületéről van szó, a Dózsa György utcában. Az előterjesztésből kiderült, hogy az ingatlan már nem termel jövedelmet. Jelenleg az ügyfélszolgálati és háttériroda működik, és ott van a parkolóőrök bázisa is. Az alpolgármester szerint az ingatlant nem használják parkolásra. A jelenlegi a pakolási eszközök is elavultak, és a fűtést is fel kellene újítani. Így annyit rá kellene költeni az épületre, hogy nem éri meg megtartani.
Jelen pillanatban az ingatlant egy 800 milliós jelzáloghitel is terheli. ez megszűnik akkor, amikor az év végén lejár a társaság folyószámla hitele. Az ingatlan forgalmi értéke 273 millió forint.