Pénteken közgyűlést tartanak Szegeden. Már a bizottsági üléseken kiderült az, hogy nem teljesen ünnepi hangulatban fog telni. Azon már meg sem lepődünk, hogy baj van az IKV-nál, de más érdekességet is fog tartogatni ez a nap.


Német Ferenc önkormányzati képviselő hírportálunknak elmondta, a jogi bizottsági ülés előre vetítette a pénteki közgyűlés „karácsonyi” hangulatát. Rögtön az első napirendi pontnál lesz majd tárgyalva Szeged város költségvetésének a módosítása. Kovács Tamás alpolgármester már elmondta azt, amit majd a pénteki közgyűlésen is meg lehet majd hallgatni. Természetesen ez nem szólt másról, mint, hogy a kormány milyen rosszul gazdálkodott, és mennyire alkalmatlan a feladatára. Egyébként pedig Szeged város költségvetése teljes rendben van az alpolgármester szerint. Ez természetesen nem más, mint egy óriási terelés, megpróbálnak majd a közgyűlésen is másról beszélni. Talán behozzák majd megint Szabó Bálintot, hogy elvitatkozzon Botka Lászlóval. Nem akartak azzal a kérdéssel sem foglalkozni, melyet Chovanecz Kata képviselőtársammal kérdezünk. Az IKV-nál továbbra sincsenek rendbe a dolgok, kétszer a bíróság tette rendbe a rendeletet, tizennégyszer pedig a közgyűlés elé kellett behozni. Azt sem akarják megérteni, hogy az óvadékot jogellenesen, több száz szegedi családtól beszedték, és ezt vissza kellene fizetni. Kovács Tamás azt állítja, hogy ez nem a közgyűlés dolga. Ebben részlegesen igaza van, de ne felejtsük el azt a tényt, hogy a közgyűlés felügyeli ezt a céget is. Botka László pedig személyesen nevezte ki az IKV vezetőjét. Jól látható, hogy ez az igazgató az önkormányzati rendeleteket sem tartja be. Ezzel szegedi családok százait rövidíti meg hatalmas pénzekkel. Hiába hivatkoznak arra, hogy ez nem az ő hatáskörük. Ha az önkormányzati cég nem jól gazdálkodik, előbb-utóbb ezért az önkormányzatnak is felelnie kell.

A képviselő arra is kitért, hogy ez a közgyűlés ismét nem a szegediekről fog szólni. Természetes az is, hogy láthatunk majd egy szép ünnepi műsort, amelyben gyermekek énekelnek. Nyilván, hogy a karácsony hangulatára is szükség van ezen a közgyűlésen. Ezt követően a polgármester betolja a rendelettervezetet, Kovács Tamás pedig alaposan el fogja magyarázni, hogy a kormány mennyire rossz. Természetesen, amikor a jobboldali képviselők erre reagálni szeretnének, előkerül a régi lemez. „A karácsony angyalát megint péklapáttal csaptuk agyon.”

A képviselő leszögezte, a DK már nyilvánvalóan bent van a spájzban, tehát ezt a pénzt már nem akarják visszaadni. Látható, hogy trükkök százai és a világgazdaság pénzbősége segítette annak idején őket. Most ismét trükkök százával próbálják elfedni a problémát, amellyel a város küzd. Becsapták, és eddig csak megrövidítették az itt élőket. A lakásrendeletet egyáltalán nem akarják értelmezni, és magas díjakat szabnak ki. Úgy néz ki, most is azt szeretnék alkalmazni, mint 2006-ban, hogy megpróbálnak egy problémát egy még nagyobb probléma generálásával elfedni. Remélhető, hogy tudják hol a határ, és nem akarnak a város helyzetén tovább rontani – zárta szavait.