Most jött rá a szegedi Gesztenyeliget nyugdíjas lakócentrum épületének üzemeltetője, hogy rossz az a táblázat, amely alapján a lakók díját számolják ki évek óta. A cég szerint kevesebbet fizettek az érintettek, mint amennyit kellett volna – írja a Magyar Narancs.


A portál közlése szerint a levélben Bartha a lakócentrum üzemeltetőjeként, és a tulajdonosi kör megbízott képviselőjeként többek közt azt írta, hogy 2019 novemberében az akkori üzemeltető és a lakók megállapodtak az alapszolgáltatási díjak és a többi fizetnivaló összegéről, és arról is, hogy minden évben januártól az inflációval emelik a díjakat.

Független, külső szakértők vizsgálatával kiderült, hogy az inflációval való emelés alkalmazása nem a megfelelő módon történt. Mindezek következtében 2020 és 2023 között fizetési hiányok keletkeztek” – állapítja meg az ügyvezető. Hozzáteszi, a hiányok miatt – a megfelelő működés érdekében – a 2024-es alapszolgáltatási díjakat is a vártnál jobban kell emelni. Aki a fizetési hiányt egy összegben törleszti, 20 százalékos kedvezményt kap, de lehet kérni 24 vagy 36 hónapos, esetleg egyéni részletfizetési ütemezést – írják.