A Móra Ferenc Múzeumban ma köszöntötték az ókori Kína-kiállítás 50 ezredik látogatóit.


Hegedűs Anita PR-referens a Szeged a Mindenem hírportálnak elmondta, Zánthó Róbertné Zsóka és Bíró Gabriella szegedi lakosok együtt érkeztek a kiállításra és együtt is váltottak jegyet.

Zoltai Alexandra, az SZTE Konfuciusz Intézet igazgatója, valamint Medgyesi Konstantin, a Móra-múzeum igazgatóhelyettese egy-egy ajándékcsomaggal köszöntötte a szerencsés látogatókat.

Az ókori Kínát bemutató tárlat egyik fele az agyagkatonák különleges történetét mutatja be csaknem félszáz katonán keresztül, a másik felében pedig Sanghajból érkezett eredeti ókori kincseket láthatnak az érdeklődők – köztük egy eredeti halotti uralkodói jádepáncélt is.