A magyar gazdaságtörténet egyik legnagyobb beruházása valósul meg Szegeden – hívta fel a figyelmet Botka László közösségi oldalán.

Azt írta, a város szélén, az M5-ös és az M43-as autópálya kereszteződésében már évek óta terveztek ipari parkot, mert lakóövezetet nem érint és kiváló a logisztikai lehetősége.

Több ezer új munkahelyet és óriási városfejlesztésre használható helyiadó-bevételt hoz a világ legnagyobb elektromosautó-gyára Szegedre.

Megköszönte, hogy a Közgyűlés minden frakciója és a visszajelzések, valamint a közvélemény-kutatások szerint a szegediek túlnyomó többsége is támogatja a beruházást.