Megerősítette a Hetek megkeresésére a Külügyminisztérium, hogy valóban túszul ejtett két magyar állampolgárt a Hamasz palesztin terrorszervezet: a nyolcéves Ellát és a tizenötéves Dafnát. Arról azonban továbbra sem tudnak, hogy lenne magyar áldozata a dzsihadista terrortámadásoknak.

A portál megkeresésére Paczolay Máté külügyi szóvivő elmondta, folyamatosan kapcsolatban vannak az édesanyával, valamint az izraeli hatóságok által létrehozott különleges munkacsoporttal. A gyerekek magyar-izraeli kettős állampolgárok és mindent megtesznek annak érdekében, hogy kiszabadulhassanak, de a biztonsági szempontokra való tekintettel nem áll módjukban több részletet megosztani a nyilvánossággal. A terrortámadásnak továbbra sincs magyar áldozata.