Az európai parlamenti választás eredményei egyértelműen azt mutatják, hogy a kontinens lakói nem akarnak háborút. Ha az európai kormányok nem állnak a béke oldalára, előbb vagy utóbb meg fognak bukni – mondta pénteki rádióinterjújában a miniszterelnök.
Orbán Viktor miniszterelnök a pénteki rádióinterjúban először az Európai Bíróság 80 milliárd forintos büntetéséről szólt. Soros György bírósága hozta meg ezt az ítéletet – jelentette ki a kormányfő. Mint mondta, Sorosnak van egy terve, be kell hozni évente 1 millió migránst, ha nincs rá pénze az EU-nak, majd ő ad kölcsön. A célja, hogy kevert népességű kontinenst hozzon létre Európából, s a fehér, keresztény európai embereket más népességgel cserélje fel. Tegnap Soros brüsszeli vezetője üdvözölte elsőként a bírósági döntést – jelezte. Hozzátette, a migránsok inváziójával szemben 2015 óta védjük a magyar határt. Brüsszelnek nincs joga megmondani, kivel éljünk együtt, a bíróság azt akarja ránk erőltetni, hogy engedjük be a migránsokat. „Nagy büntetést kell befizetni, töröm a fejem, hogy ezt úgy oldjuk meg, hogy nekik jobban fájjon, mint nekünk” – rögzítette. 80 milliárd forint egyébként óriási összeg, ha a családokra, a gyermekekre, a nyugdíjasokra lehetne költeni. Ezért is eszement, vérlázító az ítélet – emelte ki.
Az EU-ból járó pénz tekintélyes részét hazahoztuk, vagy megkapjuk, ha küldjük a magyar fejlesztések számláit – jelezte. Abból már nem tud elvenni Brüsszel, 12 milliárd euró már ott van a számlánkon. Ha mégis el akarják venni, arra is lesz válasza a kormánynak – fogalmazott.
Ezek brüsszeliek, ezek sunyik – így magyarázta, miért a választás után hozta nyilvánosságra a döntést a bíróság. Aki egyenesen és világosan beszél, az ott kilóg a sorból, ilyenek vagyunk mi, magyarok. Brüsszelben a sunyiság az úr, nyálas, váladékos, csigaszerű az egész közeg, nem a mi világunk – hangsúlyozta. Azért nem hozták nyilvánosságra a választás előtt, nehogy a brüsszeliek által fizetett baloldal még nagyobb pofont kapjon a magyaroktól – vélekedett. Hozzáette, a saját értékeinket és érdekeinket a kulturálisan ellenséges közegben is meg kell védeni.
A NATO-főtitkár Budapesten járt, s Magyarország garanciát kapott rá, hogy nem kell részt vennie az ukrajnai NATO-misszióban. Orbán szerint ez egy nagyon fontos és számunkra kedvező megállapodás. A Békemenet azt üzente, Magyarország maradjon a béke szigete, se kívülről, se belülről ne veszélyeztesse semmi a belső békénket. Ezért állunk ki a migráció ellen is. A határon kívülről a háború fenyegeti a békességet. Úgy fogalmazott: a NATO a mi otthonunk. 32 tagból 31 le akarja győzni az oroszokat, segíteni akarja ebben az ukránokat. Szerintük a megoldás a harctéren van. A magyar álláspont szerint ez tévedés, nincs megoldás a harctéren, azonnal tűzszünetre és béketárgyalásokra kellene kényszeríteni a feleket. A NATO a háborút támogatja, mi a béke oldalán vagyunk. A NATO misszióval akarja segíteni Ukrajnát, koordinálja a fegyverek szállítását, Lengyelországban, Szlovákiában és Romániában támaszpontokat hoz létre. Magyarország ebbe nem ment bele, a kormány megvédi a magyar emberek békéjét.
A NATO-tagállamok pénzt is dobnak össze Ukrajnának, s kiképeznek a frontra menő ukrán katonákat. Mi ebben sem akarunk részt venni. Óriási a nyomás, 31 tagország próbálni tolni minket afelé, hogy álljunk a háború oldalára. Ezt kellett megoldani. Sikerült. Nem adunk egy fillért se, katonai akciók előkészítéséhez nem biztosítunk területet, nem szállítunk fegyvert se, s ha lesz katonai akció, abban nem veszünk részt. A NATO szempontjai nem előzhetik meg Magyarország érdekeit, a béke szempontjait. Nehéz tárgyalás volt, de sikert értünk el – vázolta a kormányfő.
Orbán jelezte, a tárgyaláson a legfőbb érve a választás volt, annak az eredménye. Az egész ország arról szavazott, háború vagy béke, és a magyar kormány a lehető legnagyobb megerősítést kapta, miután utcahosszal nyerte az EP- és az önkormányzati választást. E békepárti erők győztek, ami megerősítést és kötelezettséget jelent a választóktól, ezt Brüsszelben és Washingtonban is megértették.
Arra is kitért, a jelek szerint az európai emberek nem akarják a háborút. A választás napján megbukott a francia és a belga kormány, a német kancellár pártja csak harmadik lett. Ha a kormányok nem állnak a béke oldalára, meg fognak bukni. A miniszterelnök meggyőződése, hogy ez a folyamat elkezdődött, ez európai választás ezért le tudta lassítani a háború felé száguldó vonatot. Ha novemberben visszatér Trump elnök Amerikában, meglehet a transzatlanti békepárti koalíció, együttműködés, el lehet érni a békét – összegzett.