A Magyar Közút Nonprofit Zrt. munkatársai egy autós felvétele alapján néztek utána kameráinkon egy forgalommal szemben, a leállósávon közlekedő autósnak.

Mint írják, mivel viszonylag pontos hely- és időmeghatározást kaptak a felvétel küldőjétől, nem is kellett sok idő, hogy megtalálják a dunakeszi mérnökséghez tartozó kameráikon a szabálytalankodót. Valószínűleg Maglód térségében hajtott fel vagy fordult meg szabálytalanul, és az M4-M0 csomópontban már le is mehetett, de így is legalább 3 kilométert tett meg forgalommal szemben, és láthatólag az sem zavarta, hogy több kamionos is villogott neki. De a legfontosabb: nem lett belőle baleset.
Felhívják a figyelmet, ha ilyen helyzetbe kerülnénk, fontos, hogy húzódjunk le a leállósávra és hívjunk inkább segítséget a 112-es számon. Forgalommal szemben felhajtásnál legyen gyanús az út íve, hogy a jobb oldalunkon van az elválasztósáv és az, ha ezerrel villognak nekünk. Kérik, hogy figyeljék a csomópontokban található jelzéseket és az alapján hajtsanak fel egy-egy gyorsforgalmi útra. És ha eltévesztenétek egy autóútról egy kihajtót, nehogy valaki azzal is próbálkozzon, hogy megfordul, menjenek nyugodtan tovább és a következő csomópontban hagyják el a pályát. De az is megoldás, ha útba esik egy pihenőhely, mert ott újra lehet tervezni az útvonalatokat.