A tartósan hideg időben, -4,1 Celsius fokos átlaghőmérséklet mellett hétfőn, január 22-én késő délután, fél órával napnyugta után, a 17.00 és 17.15 közötti negyedórában újabb rekord szintre emelkedett a magyarországi villamosenergia-rendszer terhelése – tudatta a MAVIR Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zártkörűen Működő Részvénytársaság.

Hozzátették, az ekkor regisztrált 7441 megawatt 45 megawattal magasabb, mint az előző abszolút rekord, amit 2022. január 25-én, vagyis csaknem napra pontosan két évvel ezelőtt regisztráltunk, -2,6 Celsius fokos napi átlaghőmérséklet mellett.