Az Országos Mentőszolgálat arra hívta fel a figyelmet, hogy a szilveszter egy csöppet sem veszélytelen. A mentősökhöz ezen a napon érkezik be a legtöbb hívás.

Közösségi oldalukon azt írták, a meteorológiai előrejelzések szerint szilveszter éjszakáján sok helyen alacsony hőmérséklet várható, egy utcán fekvő ember pedig akár 10-20 perc alatt is veszélyesen lehűlhet. A közhiedelemmel ellentétben az alkohol nem ellensúlyozza az alacsony hőmérséklet okozta veszélyeket, sőt, akár megbéníthatja a szervezet hőszabályozását, ami még gyorsabb kihűléshez vezethet.
Arra is felhívták a figyelmet, hogy szilveszterkor a pirotechnikai eszközök is baleseteket okozhatnak, a legnagyobb veszélyt a házilag barkácsolt eleve illegálisan beszerzett, nagy hatóerejű petárdák és egyéb eszközök jelentik, ezek használatától mindenki tartózkodjék. Az Országos Mentőszolgálat megerősített szolgálattal készül a szilveszterre, mivel ilyenkor a segélyhívások, a mentési feladatok száma – különösen a fővárosban és a nagyvárosokban – jelentősen megnő.