A Manon Lescaut Puccini nagy sikerű operaelőadása, melyet pénteken mutatott be a Szegedi Nemzeti Színház. Az előadás végén a közönség szűnni nem akaró tapssal jutalmazta, az operatagozat idei évadának első bemutatóját.


A produkció rendezője és látványtervezője a Kossuth-díjas Juronics Tamás, aki az 1890-es évek miliőjébe álmodta újra a szenvedélyes és tragikus szerelmi történetet. Az operát kettős szereposztásban játszák majd, már a pénteki előadást is nagy siker övezte. A négyfelvonásos opera egyetlen pillanata alatt sem unja el magát a néző, hisz látványos dolgokkal találkozhatunk a színpadon.

A mű 1891 és 1892 között keletkezett. A bemutatót, nagy sikerrel 1893. február elsején, a torinói Teatro Regióban (Királyi színház) tartották. A Manon Lescaut-ban számos olyan tématöredékkel találkozhatunk, amelyeket Puccini későbbi operáiban viszonthallhatunk. Ebben a darabban bontakozott ki a mester művészetének két jellemvonása: a dallambőség és a zenekari színhatások iránti érzék. Az apró dallamtöredékek mellett jelentkeznek a későbbi művekre jellemző széles melódiaívek.

Tekintse meg a galériát is Kovács Ida Jusztina képeiből: