A Fidesz Vásárhely szervezete reagált arra, hogy Márki Zay Péter közpénzből akarta elhallgattatni az MZP1G oldalt. Mondani sem kell, hogy okoztak a város vezetésének kellemetlen perceket.

Azt írták, Márki-Zay Péter 5 millió forintot fizetett volna a vásárhelyi adófizetők pénzéből egy számára kellemetlen közösségi oldal megszüntetéséért. Az ügyben joggal merül fel a visszaélés gyanúja, hiszen önkormányzati politikusok magáncéljaira használtak volna fel közpénzeket.

Felszólítják Márki-Zay Pétert, hogy hagyjon fel az ilyen jellegű tevékenységével, ne közpénzből finanszírozza politikai harcát. Arra ott vannak a guruló dollárok.