Két műszaki mentéshez riasztották a vármegye tűzoltóit hétfőn, Szegeden egy ember liftbe szorult – közölte a katasztrófavédelem.

Molnár Krisztina, a Csongrád-Csanád Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője elmondta, lehasadt egy több méter magas fa ága Hódmezővásárhelyen, a Makai úton. Hétfőn reggel érkezett a lakossági bejelentés, melyet követően a város hivatásos egysége végezte el a műszaki mentést. Szentesen is a leszakadt ágak veszélyeztették a közlekedőket a Bercsényi utcában és a Vajdatelepen, a város hivatásos egysége motoros láncfűrésszel távolította el a faágakat az úttestről.
Egy szegedi társasház felvonójába szorult egy ember hétfőn délután. A szegedi hivatásos tűzoltók nyitották fel a meghibásodott liftet, személyi sérülés nem történt.