2024. január 4-én 50 db vérszilvafa került elültetésre Szentesen, a TESCO körforgalomtól a városból kivezető út mellett, amely fasor kiváltja az ott található elöregedett és sérült gömbakácokat.

Az itt található fasort a millennium évében ültették, de a szélcsatornás időjárás az évek alatt olyan sérüléseket okozott a gömbakácokban, hogy időszerű lett annak cseréje – mondta Berezvai Csilla főkertész.

Szabó Zoltán Ferenc polgármester kiemelte, hogy a városba bevezető utak hangulata mindig fontos és példának hozta Csongrád városát, ahol a Kiskunfélegyháza-Gátér irányából érkezve a városba milyen szép és hangulatos, pláne virágzáskor.

Bali János a Bali Solar Kft. tulajdonosa az elmúlt évben, azt a felajánlást tette, hogy annyi fa elültetéséhez járul hozzá, amennyi napelemes rendszert telepített a városban – számolt be a Szentesi Mozaik.