A közlekedés biztonsága közös felelősségünk. Gyalogosként, kerékpárosként, rolleresként vagy gépjárművezetőként egyaránt sokat tehetünk azért, hogy mindenki épségben érjen haza – tájékoztatta a Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság kedden a Szeged a Mindenem hírportált.

Vad Róbert sajtószóvivő elmondta, a kijelölt gyalogos-átkelőhelyek fokozott figyelmet igényelnek valamennyi közlekedőtől. A gyalogosok csak kellő körültekintés után lépjenek az úttestre, a járművezetők pedig időben csökkentsék sebességüket, és adjanak elsőbbséget az átkelni szándékozóknak. A kerékpárral és elektromos rollerrel közlekedők számára különösen fontos a láthatóság és a védőfelszerelések használata. A bukósisak viselése, a megfelelő világítás és a fényvisszaverő elemek alkalmazása jelentősen csökkentheti a balesetek kockázatát.A figyelmetlenség, a túlzott sebesség, valamint a mobiltelefon használata közlekedés közben komoly veszélyforrást jelent. Néhány másodpercnyi kihagyás is elegendő lehet egy súlyos baleset bekövetkezéséhez.
A közlekedési szabályok betartása nem csupán jogi kötelezettség, hanem egymás iránti felelősségünk is. A türelem, az udvariasság és a kölcsönös odafigyelés hozzájárul ahhoz, hogy biztonságosabb legyen a közlekedés mindenki számára.
A balesetek megelőzhetők. Figyeljünk egymásra, közlekedjünk felelősen!
További híreinkért látogass el a www.szegedamindenem.hu weboldalra, vagy kövess minket Facebook illetve Instagram oldalunkon.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? A szerkesztőségünkkel szeretne közölni valamit? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Üzenetet küldhet Facebook oldalunk Messengerén, vagy e-mailben: szegedamindenemszerkesztoseg@gmail.com