Már megérkezett Magyarországra az első, az osztrák vasúttól (ÖBB) kölcsönzött 1. osztályú légkondicionált InterCity-kocsi, és a nyár folyamán további járművek is forgalomba állhatnak a zsúfoltabb időszakokban – mondta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter kedden Facebook- bejegyzésében, egyben megerősítette, a nyári csúcsidőszakra javítani kell az utastájékoztatást, bővíteni szükséges a pótlóbuszos kapacitásokat, valamint több vasúti kocsit kell forgalomba állítani.

Fotó: MTI/Lehoczky Péter
A miniszter kiemelte: a MÁV vezetésétől azt kérte, hogy a korábbinál hatékonyabban készüljenek fel a nyári forgalomra, különös tekintettel az utastájékoztatás fejlesztésére, a pótlóbusz-kapacitások bővítésére, valamint a főbb állomások tájékoztatási rendszereinek korszerűsítésére. Hozzátette, ahol járműhiány jelentkezik, ott a külföldi vasúttársaságok kapacitásainak igénybevételét is indokoltnak tartja.
Vitézy Dávid szerint a hosszú távú megoldást a vasúti járműpark megújítása jelenti. Emlékeztetett, hogy a Magyarország számára ismét elérhetővé vált uniós forrásokból mintegy 2 milliárd eurót biztosított az InterCity-flotta és a HÉV-járművek cseréjére. Ebből legalább 35 új InterCity-motorvonat beszerzésére nyílhat lehetőség, ami érdemben javítaná a vasúti szolgáltatások színvonalát.
További híreinkért látogass el a www.szegedamindenem.hu weboldalra, vagy kövess minket Facebook illetve Instagram oldalunkon.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? A szerkesztőségünkkel szeretne közölni valamit? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Üzenetet küldhet Facebook oldalunk Messengerén, vagy e-mailben: szegedamindenemszerkesztoseg@gmail.com